Celkovo: 0.00€

Nákupný košík je prázdny

Bungalov alebo poschodový dom

Bungalov patrí medzi najobľúbenejšie projekty domov. A preto, ak zvažujete stavbu domu, určite vám pomôže nasledujúci krátky prehľad o jeho výhodách a nevýhodách v porovnaní s poschodovým domom.

Bungalov: Nová generácia bývania

Bungalov, čiže prízemný dom bez poschodia, je v dnešnej dobe stále populárnejší najmä kvôli cenovo výhodnejšiemu a rýchlejšiemu postaveniu. Na Slovensku sa postupne čoraz častejšie presadzujú montované domy či drevodomy kvôli rýchlosti stavby a zjednodušeniu mnohých stavebných procesov. Ďalšou výhodou je, že za samotný projekt bungalovu zaplatíte menej, než za katalógové projekty domov s poschodiami.

Vo všeobecnosti je bungalov o niečo náchylnejší na straty tepla kvôli väčšej ploche, tiež zaberie väčšiu zastavanú plochu, poskytuje menšie súkromie pre svojich obyvateľov kvôli jedinému podlažiu či minimálny výhľad na okolie. Naopak, ten určite nebudete potrebovať, pokiaľ máte krásnu terasu so záhradou.

Poschodový dom je pre každého

Pri stavbe domu by ste v prvom rade mali premýšľať aj do budúcna a zhodnotiť, pre akú veľkú rodinu stavbu plánujete. Dvoj a viacpodlažné domy sú vhodné skôr pre veľké rodiny, úplne ideálne sú pre viacgeneračné rodiny, kde každý bude mať svoje súkromie. 

 

Veľkou výhodou poschodového domu je, že nočná časť je samostatne odlíšená poschodím od dennej. Taktiež, v prípade úzkych pozemkov, nebudete tieniť susedovi. A, samozrejme, z pohľadu kúrenia ide o výhodnejšie riešenie, keďže teplo sála k stropu.

Naopak, za nevýhody možno považovať dlhší priebeh stavby či schody ako nepraktický doplnok vo vyššom veku či pri malých deťoch. 

V prípade, že aktuálne riešite túto problematiku alebo máte akékoľvek postrehy, pokojne nás kontaktujte na +421 904 496 372 alebo nám napíšte na info@katalogoveprojekty.sk